بوت استرپ چیست ؟

بوت استرپ چیست ؟

بسیاری از مردم فکر می کنند بوت استرپ (Bootstrap) یک زبان برنامه نویسی است , اما این تفکر کاملا اشتباه است! بوت استرپ یک فریم ورک (Framework) است. یک فریم ورک که کمک زیادی به کاربران و طراحان وب سایت کرده است. بوت استرپ در ابتدا توسط مارک اتو و ژاکوب (یعقوب) تورنتون در جهت ایجاد یک چارچوب ظاهری مشخص و یکسان در ابزارهای توییتر طراحی و نوشته شد.

  • بوت استرپ مناسب برای هر فرد مبتدی و یا حرفه ای است. بوت استرپ برای کاربران حرفه ای این امکان را فراهم می کند که بتوانند وب سایت های فوق حرفه ای طراحی کنند و به کاربران مبتدی نیز در زمینه طراحی وبسایت کمک می کند. .
  • ابزار های رایگانی را در اختیار کاربران قرار می دهد که بتوانند به صورت استاندارد وب سایت طراحی کنند و این ابزار ها شامل دستوراتی از قبیل : CSS و HTML و توابع جاوا اسکریپت است که جهت طراحی و تولید نمایش فرم ها ، دکمه ها ، تب ها ، اسلایدر ها و سایر المان های مورد نیاز طراحی وب می باشد.
  • با اینکه ابزار های آن از پیش تعریف شده است اما امکان وجود خلاقیت در وب سایت ها موجود است و در طراحی سایت تاثیر بسزایی دارد.
  • بوت استرپ امکان واکنش گرا کردن سایت ها را برای طراحان ساده کرد , طوری که با استفاده از بوت استرپ ، می توان سایت را با حفظ ظاهر زیبا ریسپانسیو کرد. (برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله ریسپانسیو را مطالعه کنید.)
  • بوت استرپ را هر مرورگری پشتیبانی می کند حتی در نسخه های قدیمی تر اینترنت اکسپلورر ، وب سایت با حفظ ظاهر و زیبایی خود نمایش داده می شود.
  • بوت استرپ دارای محبوبیت است چون سرعت مناسب و جلوه های زیبایی دارد و یادگیری آن آسان است.

ساختار بوت استرپ

ساختار توییتر بوت استرپ به صورت ماژوولی است و یک سری شیوه نامه تحت عنوان (Stylesheet) در زیر مجموعه ی LESS را در اختیار کاربر قرار می دهدکه می توان در کامپوننت های Toolkit آنها را به اجرا در آورد. برنامه نویسان می توانند با استفاده از آن , تایم پروژه ی خود را کاهش دهند.

یکی از معایب بوت استرپ

در کنار مزایای گفته شده ، معایبی هم در بوت استرپ موجود است که یکی از مهم ترین آنها عدم پشتیبانی بوت استرپ از CSS3 و HTML5 می باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بوت استرپ و طراحی وبسایت ریسپانسیو با مشاوران پارتاوب تماس بگیرید.
مدیر سایت
مدیر سایت
جهت ارتباط با مدیر سایت میتوانید با شماره ۲۴۵۲۱۴۲۴-۰۲۱ و داخلی ۴ و یا ۰۹۱۲۶۱۱۶۵۲۹ تماس حاصل نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *