7مزیت داشتن اپلیکیشن برای کسب‌وکارها


اگر برای سازمان خود اپلیکیشن موبایل ندارید، به این معنی است که فرصتی را برای استفاده از تعداد روزافزون کاربران تلفن‌های هوشمند از دست می‌دهید. دقیق‌تر اینکه، شما به یک سازمان پیشرفته ضرورت ندارید. دلیل این امر این است که ارتباط با مشتریان بالقوه شما بسیار مهم است. داشتن اپلیکیشن برای کسب‌وکارها روابط با مشتری را بهبود می بخشد، در نتیجه می‌‌تواند منجر به سود کسب و کار شما شود.

مزایای اپلیکیشن برای کسب‌وکارها در تجارت می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

هر بار برای مشتریان خود در دسترس باشید:

خدمات به مشتری فقط درگیر تعامل چهره به چهره بین مشتریان و همکاران فروش نیست. بیش از 2.6 میلیارد کاربر وجود دارد که تمام وقت درگیر تلفن‌های هوشمند خود هستند، ما می‌توانیم اپلیکیشن موبایل را تغییر دهنده صنایع بدانیم. اینها انسان نیستند، هیچ‌گونه امکان تغییر حالت و عملکرد بد وجود ندارد و با وجود یک موبایل قدرتمند، همیشه از این واقعیت آگاه خواهید بود و بهترین راه را برای انتخاب به کاربران منتقل می‌‌کنید. کاربران می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند خدمات شما را انتخاب کنند یا خیر.( می‌توانید مقاله‌ی ما در مورد “طراحی برنامه موبایل چه کمکی به کسب و کار ما می‌کند؟” را نیز برای اطلاعات بیشترتان مطالعه کنید.)

اکثر مشاغل، برنامه‌های تلفن همراه را وسیله‌ای برای بهبود خدمات مشتری می‌دانند. شما همیشه در دسترس مشتریان خود هستید. فقط در مورد آن فکر کنید.

اگر کاربری نیمه شب با محصولات یا خدمات شما آشنا شود و بخواهد فوراً اطلاعات را بدست آورد، باید تلفن‌ خود را روشن کرده و برنامه تلفن همراه شما را بارگیری کند. علاوه بر این، در صورت تمایل کاربران حتی می‌توانند محصول شما را خریداری کنند. نیازی نیست که منتظر ساعت کاری باشند، خدمات مشتری باید یکی از اولویت‌های شما باشد و برنامه‌های تلفن همراه پاسخی برای افزایش رضایت مشتری است که تمام این موارد می‌تواند در توسعه کسب و کار موثر باشد.

 

یک کانال بازاریابی مستقیم ایجاد کنید:

داشتن اپلیکیشن موبایل برای کسب‌وکارها عملکردهای متعددی مانند اطلاعات عمومی، فرم‌های رزرو، قیمت‌ها، ویژگی‌های جستجو، خبرخوان‌ها، پیام رسان‌ها، حساب‌های کاربری و غیره را ارائه می‌دهند.

از جمله مزایای داشتن اپلیکیشن برای کسب‌کارها، داشتن اطلاعات کامل است. شما می‌خواهید به مشتریان خود آگاهی بدهید. با کمک اعلان‌های فشار می‌توانید حتی بیشتر به ارتباط مستقیم نزدیک شوید. بنابراین، هر زمان که منطقی باشد، یادآوری خدمات و محصولات خود به مشتریان امکان‌پذیر است. کاربران همه اطلاعات را در نوک انگشتان خود دارند و می‌توانند در کسری از ثانیه از آن مطلع شوند.

به مشتریان خود ارزش دهید:

اگر می‌خواهید تعامل کاربران با شرکت خود را بهبود ببخشید، باید سطح ارزشی به آنها بدهید و وقتی این کار را شروع کردید، آنها فکر نمی‌کنند که جای دیگری بروند. بنابراین، اکنون سوال این است که چگونه می‌توانید به کاربران خود ارزش دهید؟ شما می‌توانید با یک اپلیکیشن موبایل، آنها را درگیر خدمات و محصولات خود کنید. چندین سازمان از برنامه‌های تلفن همراه خود برای ارائه پاداش به مشترکان استفاده می‌کنند. این در نهایت باعث ایجاد انگیزه در کاربران برای خرید خدمات یا محصولات خود می‌شود.

نام تجاری و شناخت خود را بسازید:

اپلیکیشن‌های موبایل حتی می‌توانند به آگاهی از برند شما کمک کنند و موجب توسعه کسب و کار شما شوند.

مارک:

یک برنامه تلفن همراه دقیقاً شبیه به یک تابلوی تبلیغاتی خالی است. همه آن به خود فرد بستگی دارد. چه بخواهید ظاهری شیک به آن بدهید یا نه، می‌توانید آن را تکان دهنده، آموزنده یا کاربردی کنید. با این حال، آنچه نمی‌توانید نادیده بگیرید توسعه آن با چندین ویژگی است که مشتریان شما آنها را دوست خواهند داشت. علاوه بر این، باید مارک‌دار باشد و به طرز شگفت انگیزی طراحی شود.

شناخت: هرچه بیشتر روی مشارکت مشتری تمرکز کنید، زودتر به خرید خدمات یا محصولات شما متقاعد می‌شوند.

“فرکانس موثر” در صنعت تبلیغات ضروری است، صبر کنید، نمی‌دانید چیست؟ در ساده‌ترین اصطلاح، فرکانس کافی دیدن یا شنیدن نام تجاری شما حدود 20 برابر است که به شما شناخت واقعی می‌بخشد.

تعامل:

صرف نظر از آنچه شما می‌فروشید، کاربران برای دستیابی به شما به روشی نیاز دارند. با کمک ویژگی میز راهنما، برنامه شما می‌تواند در نحوه تعامل شما با مشتریان تفاوت ایجاد کند. به عنوان مثال، OpenTable  مدل كلي كسب و كار خود را حول همان اصل ساخت، به جای تماس با کافه یا رستوران برای رزرو میز، امکان رزرو آن با کمتر از پنج کلیک بر روی سیستم عامل آن وجود دارد. حتماً متوجه شده‌اید که بیشتر مشتریان ترجیح می‌دهند از طریق تلفن یا پیامک با شما ارتباط برقرار کنند، این به این دلیل است که امروزه همه مشغول هستند و شما با یک برنامه تلفن همراه می‌توانید به آنها فرصتی بدهید تا به راحتی از اپلیکیشن موبایل استفاده نمایند.

منحصر به فرد بودن:

فناوری تقریباً تمام بخش‌های زندگی ما را مجذوب خود کرده است و سازمان‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و با داشتن اپلیکیشن موبایل کسب‌وکارها را رونق داده‌اند.

با این وجود، علی‌رغم آگاهی، توسعه آنها هنوز نادر است. بنابراین، ایجاد یک برنامه و ارائه آن به مشتریان می‌تواند سازمان شما را برجسته کند. با پیروی از استراتژی‌های مختلف توسعه برنامه، مطمئن شوید که آن را درست ساخته‌اید. رقبای شما و همچنین کاربران مطمئناً از ابتکار عمل و آینده نگری شما متحیر خواهند شد.

 نسبت به مشتریان خود صادق باشید:

مهمترین انگیزه‌ای که چرا باید به فکر ساخت برنامه همه‌کاره خود باشید، وفاداری مشتری است. با همه سروصدا، یعنی تبلیغات فیس‌بوک، آگهی‌های کنار جاده، اطلاعیه‌ها، علائم چشمک‌زن، تبلیغات کاغذی روزانه، آگهی‌های تبلیغاتی، وب سایت‌ها، پرچم‌های سایت، کوپن و بازاریابی از طریق ایمیل، به تدریج تأثیر خود را بر روی مشتری از دست می‌دهید. این یک فرصت عالی برای بازگشت با ایجاد ارتباط واقعی و اصیل با مشتریان خود است تا کسب و کار خود را بهبود بخشید. علاوه بر این، سعی کنید آنها را به عنوان یک ستایشگر وفادار کالا و همچنین خدمات خود تبدیل کنید.

سخن آخر:

داشتن اپلیکیشن برای کسب‌وکارها  می‌تواند کاربران را در مورد محصولات و پیشنهادهای جدید آگاه کند، این به شما کمک می‌کند تا با جمعیت جوانتر ارتباط برقرار کنید.(آژانس بازاریابی پارتاوب در این امر شما را یاری می‌دهد) این عامل، امکان را برای همگام‌سازی ایمیل کاربران و همچنین حساب‌های شبکه‌های اجتماعی فراهم می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.