رتبه وب سایت در الکسا


رتبه وب سایت در الکسا

 

الکسا چیست؟

الکسا (Alexa) یک سرویس رتبه بندی است که سایت ها و پایگاه های اینترنتی را مطابق تعداد بازدید کننده و مدت زمان حضور و فعالیت کاربران ، رتبه بندی میکند .
الکسا از‌زیر شاخه های Amazon.com می باشد که با عنوان Alexa.com فعالیت میکند و با توجه‌ به برخی معیارها به سایت ها رتبه می دهد . در واقع رتبه وب سایت در الکسا برای بهبود کیفیت سایت موثر است .

 

نحوه ی کار الکسا به چه صورت می باشد؟

همانطور که گفته شد الکسا با توجه به ترافیک بازدید کنندگان رتبه بندی می کند . الکسا یک نوار ابزاری را در اختار کاربران قرار داده که کاربران می توانند با دانلود و نصب آن بر روی مرورگر های مختلف ، در حالی که مشغول وبگردی هستند ، نوعی مجوز به الکسا می دهند  وبسایت هایی را که بازدید می کنند را ثبت کند و به آن رتبه دهد . الکسا اطلاعات هر سایت یا صفحه ای که شما در آن فعالیت می کنید را به سرور مرکزی میفرستد و به ین صورت سایت ها را رتبه بندی می کند .

وقتی شما از یک سایت یا صفحه ای در روز چند بار بازدید می کنید، تمام بازدید های شما به منزله ی یکبار بازدید است . در رتبه ی الکسا در مجموع ، بازدید هایی که کاربران در سه ماه اخیر از یک سایت  انجام داده اند  اندازه گیری می شود و کاربری که نوار ابزار الکسا را نصب کرده ، از هر سایت و صفحه ای که بازدید کند ، یک مورد بازدید برای آن صفحه ثبت می شود . (توصیه می شود از کاربران و دوستان خود بخواهید تولبار (نوار ابزار) الکسا را نصب کنند . )

 

 

شاید برایتان سوال باشد که چرا هرچه فعالیت خود را بیشتر می کنید، رتبه ی شما در الکسا کاهش می یابد؟

در جواب به شما می گوییم که نگران نباشید ، چون این نشانه ی خوبی ست .
در الکسا هرچه رتبه ی یک سایت از لحاظ عددی کاهش یابد و به یک نزدیک شود ، به این معناست که سایت درحال پیشرفت است و فعالیت آن موثر بوده است . درحال حاضر گوگل جز دارندگان بهترین رتبه ها در الکسا میباشد.

 

مزایای رتبه ی الکسا

گرچه به دست اوردن رتبه ی خوب در الکسا نیازمند صرف زمان و هزینه است ولی مزایای زیادی شامل وبسایت می شود .

به طور مثال :
۱_ شما می توانید رقبای خود را به چالش بکشید و با بهتر کردن رتبه تان در الکسا کاری کنید که رقبای شما، سایت خود را به سایت شما لینک کنند .
۲_ با بهبود یافتن رتبه تان در الکسا سایت شما معتبر می شود .
۳_ وقتی رتبه ی بهتری در الکسا به دست آورید ، کاربران از سایت شما که در جایگاه رتبه های بهتری در الکسا هستید دیدن می کنند  و در نتیجه ترافیک در سایت شما بالا رفته ، پس روز به روز به بهبود رتبه ی شما افزوده خواهد شد .

 

پنج راه برای افزایش رتبه ی الکسا :
۱_ نوار ابزار الکسا را دانلود و نصب کنید .
۲_ از دوستان و کاربران خود بخواهید نوار ابزار الکسا را نصب کنند .
۳_ ویجت الکسا را در سایت خود قرار دهید .
۴_ در مقالات و وبلاگ های خود پست های مفید و غیر کپی در مورد الکسا قرار دهید .

و در اخر :
بهتر است از راه های درست و مناسب برای بالا بردن رتبه تان بجای روش های مختلف برای قول زدن الکسا استفاده کنید . الکسا را دست کم نگیرید .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره افزایش رتبه وب سایت خود در الکسا (Alexa) با مشاوران پارتاوب در ارتباط باشید .

رتبه ی الکسا

3 دیدگاه

  • سلام
    من نميتونم در الكساي جديد به هيج وجه ثبت نام كنم حتي از طريق edit site info ايا شما ميتونيد براي من انجام بديد هزينه اش رو پرداخت كنم؟

    • ثبت سایت در الکسا شامل هزینه بوده برای دریافت شرایط با واحد فروش تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.