انتخاب ترکیب رنگ مناسب وبسایت


رنگ مناسب یک وبسایت

انتخاب ترکیب رنگ مناسب در طراحی وبسایت و طراحی لوگو یکی از مهم ترین مراحل اولیه طراحی می باشد. تعیین رنگ بندی سایت در اولین مرحله می تواند از انتخاب یک رنگ اصلی به عنوان رنگ پایه آغاز و سپس از رنگ های مناسب دیگر در کنار آن استفاده شود. یک صفحه وب باید علاوه بر داشتن محتوای مناسب از نظر ترکیب رنگ و گرافیک هم متناسب با محتوا بوده و زمانی که یک کاربر وارد سایت می شود را از لحاظ بصری جذب کند بطوری که کار با آن سایت برای کاربر خسته کننده و بی روح نباشد , این موضوع نقش مهمی در موفقیت یک سایت و ایجاد ارتباط بهتر با مخاطب ایفا می کند. سایت هایی که از همه جور رنگ و تصویر مختلف استفاده می کنند کمترین زمان بازدید توسط کاربران اینترنتی را دارند و خیلی سریع از سایت خارج می شوند و گاها دیگر هیچ گاه به این سایت ها وارد نمی شوند , زیرا رنگ های گوناگون و تصاویر زیاد چشم را خسته می کند , هرچه رنگ ها ی بکار رفته در طراحی یک وبسایت کمتر و دارای همخوانی باشد برای کاربر جذاب تر خواهد بود و در کنار آن وجود محتوای خوب و مناسب باعث جذب طولانی مدت کاربر خواهد شد. در نتیجه برای داشتن یک سایت حرفه ای و کارآمد با بازدید بالا استفاده از رنگ های مناسب و کارشناسی شده بسیار مهم و حیاتی است زیرا هر رنگی تاثیرات روحی و روانی خاص خود را بر مخاطب دارد پس یک طراح وب علاوه بر زیبایی باید کارآیی و بازخورد گرافیکی و رنگ ها را از دید کاربران آنالیز کرده و متناسب با محتوای سایت بهترین گزینه را انتخاب کند.

سایت ها و سرویس های مختلفی وجود دارد که به طراح مجموعه رنگ های مختلف را ارائه می دهد و طراح میتواند براساس محبوبیت رنگ ها و همچنین نزدیک بودن ترکیب رنگ ها انتخاب مناسبی داشته باشد.

  • Kuler : یکی از سرویس های شرکت گرافیکی معروف Adobe است که می تواند ایده های بسیار خوبی در مورد ترکیب رنگ هایی که توسط کاربران پیشنهاد شده است به طراح معرفی کند.
  • Color scheme designer : یکی از بهترین سایت هایی است که در زمینه انتخاب طرح رنگ سایت به طراح کمک زیادی می کند.
  • Image palette : سرویسی برای ساخت پالت رنگ با الهام از یک تصویر است , ممکن است ترکیب رنگ موجود در یک تصویر مورد پسند یک شخص باشد و بخواهد تناسب رنگ سایت را براساس آن پیاده کند در اینصورت میتوان تصویر مربوطه را در لینک این سرویس آپلود و پالت رنگ آن را تحویل گرفت.

و دو سایت Pictaculous و Colorblender نیز سرویس مشابهی را ارائه می کنند.

 

 

برای طراحی وبسایت حرفه ای و مناسب , با پارتاوب همراه باشید.

انتخاب ترکیب رنگ مناسب WebSite

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.