نحوه نصب افزونه وردپرس


امروز قصد داریم آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس را به شما عزیزان آموزش بدهیم

هر سایتی تنها با وجود سیستم مدیریت محتوا و یک قالب نمی تواند سایت موفقی باشد زیرا در عمل فعالیت های آن محدود شده و امکاناتی برای به کارگیری ندارد. پس باید چه کرد؟ چطور امکاناتی را در اختیار یک سایت قرار دهیم تا بتوانیم اقدامات موثری را انجام دهیم؟

گزینه ای با عنوان پلاگین یا ماژول وجود دارد که در هر سیستم مدیریت محتوایی با افزودن آن ها می توان بر امکانات سایت اضافه کرد تا قادر به انجام فعالیت های متعدد شویم. در این آموزش با سایر سیستم های مدیریت محتوا کاری نداریم و آموزش صرفا برای نصب افزونه های وردپرس است ، در وردپرس  شما برای افزودن هر امکانی پلاگین یا افزونه ی وردپرس می توانید نصب کنید. حال اینکه افزونه ها به چه صورت هستند و روش استفاده از آن ها چگونه است خود مسئله ای است که امروز به آن می پردازیم.

 

افزونه های وردپرس

در پیشخوان وردپرس همانطور که مشاهده میکنید گزینه ای با عنوان “افزونه ها” وجود دارد، که با کمک این بخش شما میتوانید افزونه های مورد نظر را در وردپرس نصب ، فعال ، غیر فعال و مدیریت کنید. در کادر قرمز رنگ سمت راست همانطور که مشاهده می کنید سه گزینه وجود دارد

گزینه نخست یا همان “افزونه های نصب شده” درواقع همانطور که از نامش نیز پیداست تمامی افزونه های نصب شده شما را نمایش میدهد.

گزینه دوم  افزودن : به وسیله این گزینه شما میتوانید افزونه جدید نصب نمایید که در کادر قرمز رنگ بالا نیز همین گزینه وجود دارد.

گزینه سوم ویرایشگر : به کمک این بخش در صورتی که شما با کد نویسی PHP آشنایی داشته باشید میتوانید افزونه های نصب شده را ویرایش کنید.

wordpress-plugins-1

 

در ادامه به نصب یک افزونه بپردازیم :

نصب افزونه وردپرس

در ابتدا گزینه “افزودن” را انتخاب کنید

مانند تصویر پایین پنجره شما تغییر خواهد کرد ، در کادر قرمز رنگ سمت چپ شما میتوانید افزونه ی مورد نظرتان را از مخزن وردپرس جستجو نمایید و با کلیک بر روی گزینه نصب آن را نصب کنید اما در صورتی که خودتان فایل زیپ شده ی افزونه مورد نظر را دارید میتوانید با کلیک بر روی بارگذاری افزونه آن را از روی رایانه خود نصب کنید (کادر قرمز رنگ سمت راست)

wordpress-plugins-2

در این مرحله کادر پایین برای شما نمایش داده خواهد شد که از طریق دکمه Browse… فایل افزونه مورد نظر را از روی رایانه شخصی تان پیدا و با زدن گزینه نصب آن را آپلود و نصب نمایید.

wordpress-plugins-3

در مرحله بعد احتمال اینکه با کادر زیر مواجه شود وجود دارد اگر کادر زیر را مشاهده نکردید نیز نگران نباشید نصب شما به مشکل نخورده، در هر حال اگر با پنجره زیر مواجه شدید از شما اطلاعات سرویس میزبانی وب یا هاست تان را میخواهد ، در صورتی که اطلاعات را در اختیار دارید وارد نمایید و در غیر اینصورت با شرکت ارایه دهنده میزبانی وب خود تماس گرفته و از ایشان استعلام نمایید.

wordpress-plugins-4

کار تمام شد 😉

نصب افزونه با موفقیت انجام شد در اینجا میتوانید با زدن گزینه “فعال کردن افزونه” آنرا فعال نمایید.

 

wordpress-plugins-5

 

در صورتی که سوال یا مشکلی در این خصوص دارید با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.