معرفی کاربردهای شبکه اجتماعی


معرفی کاربردهای شبکه اجتماعی و رسانه‌های اجتماعی به وب سایت‌ها و برنامه‌هایی اطلاق می‌شوند که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به افراد امکان می‌دهد مطالب را سریع، کارآمد و در زمان واقعی به اشتراک بگذارند. در حالی که بسیاری از افراد از طریق برنامه‌های تلفن‌های هوشمند به رسانه‌های اجتماعی دسترسی پیدا می‌كنند، این ابزار ارتباطی با رایانه آغاز شده است و رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به هر وسیله ارتباطی اینترنتی كه به كاربران اجازه می‌دهد مطالب را به طور گسترده به اشتراک بگذارند.
شبکه اجتماعی توانایی به اشتراک‌گذاری عکس‌ها، نظرات و رویدادها در زمان واقعی، نحوه زندگی و نحوه تجارت را دگرگون کرده است. در اینجا اصول درک رسانه‌های اجتماعی و چگونگی استفاده از آنها برای کمک به ارتقا تجارت شما وجود دارد که شامل:

رسانه اجتماعی

رسانه اجتماعی به عنوان وسیله دیجیتالی است که به کاربران امکان می‌دهد به سرعت محتوا را ایجاد و با مردم به اشتراک بگذارند. رسانه‌های اجتماعی طیف گسترده‌ای از وب سایت‌ها و برنامه‌ها را در برمی‌گیرد. برخی از آنها، مانند توییتر، در به اشتراک گذاری پیوندها و پیام های کوتاه نوشتاری تخصص دارند. موارد دیگر، مانند اینستاگرام و TikTok ، برای بهینه سازی به اشتراک گذاری عکس‌ها و فیلم‌ها ساخته شده‌اند. آنچه کاربردهای شبکه اجتماعی و رسانه های اجتماعی را منحصر به فرد می‌کند این است که، هم گسترده است و هم نسبتاً بدون سانسور است. در حالی که بسیاری از شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی، برخی محدودیت‌ها را اعمال می‌کنند: مانند پایین آوردن تصاویری که خشونت یا برهنگی را نشان می‌دهد، اما محدودیت‌های بیشتری نسبت به سایر راه‌های ارتباط جمعی مانند روزنامه‌ها، ایستگاه‌های رادیویی و کانال‌های تلویزیونی در مورد آنچه کسی می‌تواند به اشتراک بگذارد، وجود دارد. هر کسی که به اینترنت دسترسی دارد می‌‌‌‌‌‌تواند برای یک حساب رسانه اجتماعی ثبت نام کند. آنها می‌توانند از آن حساب برای به اشتراک گذاشتن هر محتوایی که انتخاب می‌کنند، استفاده کنند و محتوایی که به اشتراک می‌گذارند به هر کسی که از صفحه یا نمایه وی بازدید می‌کند، می‌رسد. استفاده از هشتگ در شبکه‌های اجتماعی محتوای مختلف را با توجه به موضوع گروه بندی می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد تا با غریبه‌هایی که محتوای مربوط به یک موضوع مورد علاقه را به اشتراک می‌گذارند ارتباط برقرار کنند.

عملکردهای رسانه‌های اجتماعی

از آنجا که رسانه‌های اجتماعی انواع مختلفی از وب سایت‌ها و برنامه‌ها را پوشش می‌دهند، عملکرد این ابزارها نیز متفاوت است. با این حال بیشتر سایت‌ها از طریق شبکه‌های اجتماعی با ایجاد پروفایل توسط کاربر شروع می‌شوند، معمولاً با ارائه نام و آدرس ایمیل. پس از ایجاد نمایه، کاربران می‌توانند محتوا را ایجاد و به اشتراک بگذارند. به عنوان مثال، یک کاربر اینستاگرام با یک حساب جدید می‌تواند یک عکس بگیرد و آن را با یک عنوان در پروفایل خود به اشتراک بگذارد. کاربران شبکه‌های اجتماعی علاوه بر ایجاد محتوا برای نمایه خود، می‌توانند کاربران دیگری را پیدا کنند که می‌خواهند محتوای آنها را دنبال یا درباره آنها نظر دهند. بسته به نوع رسانه‌های اجتماعی، یک کاربر ممکن است کاربر دیگری را “دنبال” کند، وی را به عنوان “دوست” اضافه کند یا ممکن است در صفحه کاربر دیگری “مشترک” شود. رسانه‌های اجتماعی غالباً از “فیدهایی” استفاده می‌کنند که به کاربران امکان می‌دهد از طریق محتوا، پیمایش کنند. شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی از الگوریتم‌هایی استفاده می‌کنند که بر اساس داده‌های پروفایل کاربر، محتوای ظاهر شده و ترتیب نمایش آن را تعیین می‌کنند. این فید شامل محتوای کاربران “دنبال شده” و همچنین اشخاصی است که برای تبلیغ محتوای خود هزینه می‌کنند.

انواع رسانه‌های اجتماعی

انواع مختلفی از رسانه‌های اجتماعی وجود دارد و بسیاری از خدمات می‌توانند در چندین دسته قرار گیرند. در اینجا چند مورد از مهم‌ترین کاربردهای شبکه اجتماعی، به همراه چند مثال آورده شده است:

کاربردهای شبکه‌ اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی در ارتباط و تبادل افکار، ایده‌ها و مطالب با سایر کاربران هستند و اغلب با کاربرانی که سلایق و علایق مشترک دارند در ارتباط هستند. فیس‌بوک و توییتر نمونه‌هایی از شبکه‌های اجتماعی هستند. LinkedIn  اگرچه بیش از دیگران حرفه‌ای است، اما می‌تواند یک شبکه اجتماعی محسوب شود.

شبکه‌های رسانه‌ای

برخلاف شبکه‌های اجتماعی که تخصص آنها در اختیار گذاشتن کاربران و تبادل افکار و ایده‌های خام است، شبکه‌های رسانه‌ای در توزیع محتوا مانند عکس و فیلم تخصص دارند. اینستاگرام و یوتیوب نمونه‌هایی از این موارد هستند. به عنوان مثال یک کاربر YouTube ویدیویی را که ایجاد کرده بارگذاری می‌کند و سایر کاربران می‌توانند درباره ویدیو نظر بدهند.

شبکه‌های بحث و گفتگو

شبکه‌های بحث مانند Reddit بهترین گزینه برای مواردی است که می‌تواند بحث عمیقی در بین کاربران ایجاد کند. کاربران می‌توانند پاسخ‌های دقیق را در بخش نظرات بگذارند و سایر کاربران می‌توانند مستقیماً به آن نظرات پاسخ دهند و به شما امکان رشد و توسعه عالی مکالمات را بدهند. سایت‌های وبلاگ نویسی مانند وردپرس نیز ممکن است در گروه شبکه بحث قرار گیرند، اگرچه برخی وبلاگ‌نویسی‌ها، نوع خاصی از رسانه‌های اجتماعی را در نظر می‌گیرند.

مرور شبکه ها

شبکه‌های مروری مانند Yelp و TripAdvisor جنبه‌های رسانه‌های اجتماعی را به بررسی کاربران درباره محصولات و خدمات اضافه می‌کنند. کاربران و همچنین مشاغل در حال بررسی می‌توانند به طور مستقیم با افرادی که بررسی می‌کنند تعامل داشته باشند و بدین طریق کاربردهای چند شبکه اجتماعی را افزایش دهند.

مشاغل و رسانه‌های اجتماعی

در حالی که هر شخصی می‌تواند در شبکه‌های اجتماعی ثبت نام کند، سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی به بخشی مهم از بازاریابی اینترنتی برای مشاغل از هر اندازه تبدیل شده‌اند. کلید موفقیت در رسانه‌های اجتماعی این است که مانند یک زائده اضافی با آن رفتار نکنید، بلکه با همان دقت، احترام و توجهی که تمام تلاش‌های بازاریابی خود را انجام می‌دهید، برخورد کنید. در اینجا برخی از مواردی که مشاغل باید هنگام استفاده از رسانه‌های اجتماعی به خاطر بسپارند آورده شده است که به شرح زیر است:
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی زودگذر است.
از نظر ماهیت، شبکه‌های اجتماعی یک رسانه کوتاه مدت هستند، شما باید توجه آنها را جلب کنید زیرا آنها به سرعت، همزمان در ده‌ها پست پیمایش می‌کنند. تیترها و کپی تبلیغات به سختی می‌تواند در یک توییت جلب توجه کند تا تبلیغ سنتی روزنامه، لذا باید تمام این موارد بررسی شوند.

کلام آخر:

از آنجا که روش‌های سنتی بازاریابی برای مشتری‌ها مانند تبلیغات یا پست مستقیم کمتر موثر است، لذا مشاغل به سمت معرفی کاربردهای شبکه‌ اجتماعی می‌روند تا از طریق روش‌های مثبت با مصرف کنندگان و افرادی که بر آنها تأثیر می‌گذارند ارتباط برقرار کنند. ما باید کاملاً آگاه باشیم که چگونه شبکه‌های اجتماعی اساساً نحوه برقراری ارتباط و همکاری ما به عنوان افراد و در نتیجه کل جامعه را تغییر داده‌اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.