نحوه تغییر DNS برای دامنه های بین المللی مثل com و net


با توجه به تقاضاهای بسیار در خصوص نحوه تنظیم nameserver برای دامنه های بین المللی برآن شدیم امروز آموزش نحوه تنظیم و تغییر nameserver  را برای شما عزیزان قرار دهیم.

 

نحوه تغییر DNS برای دامنه های بین المللی

برای اینکار شما از دو روش زیر میتوانید عمل کنید :

۱- روش نخست تغییر DNS

در صورتی که دامنه خود را از پارتاوب خریداری کرده اید از این روش استفاده بفرمایید. (برای خرید دامنه بین المللی می توانید از اینجا اقدام بفرمایید [کلیک کنید] )

 

۱ ابتدا از طریق نام کاربری و رمز عبوری که در اختیار دارید وارد ناحیه کاربری خود شوید (این نام کاربری و رمز عبور هنگام ثبت نام و خرید دامنه بصورت پیامک و ایمیل در اختیار شما قرار داده شده، در صورتی که دریافت نکرده اید و یا فراموش کرده اید با بخش پشتیبانی پارتاوب تماس بگیرید)

 

۲ مانند تصویر زیر از طریق منوی “دامنه ها” بر روی گزینه ی “دامنه های من” کلیک نمایید.

 

set-dns-for-domain-1

۳ مانند تصویر زیر به قسمت دامنه ها ارجاع داده خواهید شد. در اینجا لیست تمام دامنه های خریداری شده شما نمایش داده خواهد شد همچنین اطلاعات دیگری مانند تاریخ انقضا و … نیز خواهید دید.  همانطور که در تصویر مشاهده میکنید بر روی گزینه تنظیمات کلیک کرده  سپس روی گزینه ی مدیریت nameserver ها کلیک نمایید.

set-dns-for-domain-2

۴ مرحله آخر : در این مرحله فیلد های قرار گیری nameserver ها را مشاهده میکنید ، DNS هایی که از میزبان خود دریافت کرده اید را در قسمت های معرفی شده وارد کرده به یاد داشته باشید در صورتی که میزبان خود را تعویض کنید باید تغییرات dns دامنه خود را نیز انجام دهید .

DNS ها معمولا به شکل زیر هستند مانند DNS ها یا namesrver پارتاوب

ns1.partaweb.com

ns2.partaweb.com

 

set-dns-for-domain-3

 

۲- روش دوم تغییر DNS

 

در این روش مسقیما وارد کنترل پنل دامنه خود میشود ، این اطلاعات را باید از ریجستراتور یا ثبت کننده دامنه خود سوال کنید . اما روش کار:

۱ ابتدا وارد کنترل پنل اکانت دامنه خود میشوید.

سپس از طریق منوی اصلی گزینه products و زیر منوی domaind را کلیک نمایید.

 

set-dns-for-domain-4

۲ لیست تمام دامنه های ثبت شده ی بین المللی شما در اینجا نمایش داده خواهد شد. سپس بر روی دامنه ای که قصد انجام تنظیمات را دارید کلیک نمایید

 

set-dns-for-domain-5

 

۳ مانند تصویر زیر کلیه تنظیمات مورد نیاز در اختیار شما قرار داده میشود ، روی گزینه custom name servers کلیک میکنید

 

set-dns-for-domain-6

۴ مرحله نهایی : در این مرحله فیلد های قرار گیری nameserver ها را مشاهده میکنید ، DNS هایی که از میزبان خود دریافت کرده اید را در قسمت های معرفی شده وارد کرده به یاد داشته باشید در صورتی که میزبان خود را تعویض کنید باید تغییرات dns دامنه خود را نیز انجام دهید . (تصویر پایین)

DNS ها معمولا به شکل زیر هستند مانند DNS ها یا namesrver پارتاوب

ns1.partaweb.com

ns2.partaweb.com

set-dns-for-domain-7

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.