من پیام نیکخواه، به شما کمک خواهم کرد که در زمینه بازاریابی اینترنتی و طراحی وبسایت به پاسخ سوالات خود برسید.
خوشحال خواهم شد با من تماس بگیرید.

4515 8832 - 021
4516 8832 - 021
98 77 9100 - 021

پارتاوب

راهنمای فعال سازی و غیر فعال سازی سرویس های پیامکی

فعال‌سازی و غیر فعال‌سازی خدمات پیامکی همه اپراتورهای موبایل یکسان شد و مشترکان با استفاده از سامانه پیامکی ۸۰۰ و یا شماره‌گیری #۸۰۰* می‌توانند از انواع خدمات ارزش افزوده فعال روی سیم‌کارت خود و روش غیر فعال‌سازی آن آگاه شوند.

۱۲-sms-iphone-flat-illustration

 

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: با توجه به افزایش خدمات ارزش افزوده پیامکی در حوزه‌های مختلف و نارضایتی اعلام شده از سوی مردم به رگولاتوری و به منظور حفظ حقوق مشترکان، با الزام رگولاتوری، روش‌های ارائه این خدمات از سوی اپراتورها تغییر کرد.

غیر فعال‌سازی سرویس های پیامکی

از این پس روش فعال‌سازی و غیر فعال‌سازی سرویس های پیامکی از سوی تمامی اپراتورهای تلفن همراه یکسان شده و مشترکان تلفن همراه با استفاده از سامانه پیامکی ۸۰۰ و یا شماره‌گیری #۸۰۰* می‌توانند از انواع خدمات ارزش افزوده فعال بر روی سیم‌کارت خود و روش غیر فعال‌سازی آن آگاه شوند و درصورت عدم تمایل به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی، بازی و سرگرمی، مسابقه و ارسال اطلاعات و اخبار می‌توانند این خدمات را غیرفعال کنند.

درصورت فعال سازی خدمات ارزش افزوده محتوایی پیامکی از سوی مشترکان، اپراتورها باید در تمامی پیامک‌های ارسالی، هزینه خدمات و نحوه غیرفعال سازی را به مشترک اعلام کنند.

تمامی خدمات ارزش افزوده محتوایی پیامکی باید صرفاً بین ساعات ۹ صبح تا ۹ شب برای مشترکان ارسال شود و درصورت درخواست مشترک برای غیرفعال کردن خدمات ارزش افزوده محتوایی پیامکی، این خدمات باید حداکثر تا ۲۴ ساعت قطع شود.

قطع سرویس، پیامک‌های تبلیغاتی خود اپراتورها را نیز شامل می‌شود و درصورت درخواست مشترک برای غیرفعال کردن خدمات ارزش افزوده محتوایی پیامکی، خدمات پیامکی مبتنی بر تراکنش شامل خدمات تراکنشی بانکی، خریدهای الکترونیکی همچنان برای مشترکان فعال خواهد بود.

 

دیدگاه‌ها

 • محمود

  ۲۸ مهر ۱۳۹۵

  سلام ضمن تشکر این روش برای بنده کار نکرد!
  چند تا تجربه در این زمینه داشتم که برام واقعا شگفت انگیز بود که دوست دارم بگم!
  داستان از اونجایی شروع شد که قبض مادر بنده ۲۰ تومنش توی صورت حساب زده بود خدمات مبتنی برخدمات!
  حالا این چیه ، اول فکر کردیم همون پیامک تبلیغاتی هستش و بنده با شماره ۹۹۹۰ تماس گرفتم که اون هم داستان داشت! چون باید گزینه ای رو انتخاب کنی که اولش میگه فعال سازی بعد که داخل میشی میگه غیر فعال سازی! چقدر سرکار بودیم و گشتیم توی منوش ، بماند!
  خلاصه آخرش گفت پیامک تبلیغاتی با موفقیت غیر فعال شد
  ولی ماه بعد بازم همون داستان پیش اومد!
  باز من اون کار را انجام دادم و باز گفت با موفقیت… ، این سوال برام پیش اومد اینکه دفعه قبل هم اینو گفت!
  خلاصه رفتم توی صفحه همراه من (عضو شدم) اونجا۳ گزینه اصلی داره که وسطیش زده (خدمات من) ، تا اونو زدم توی گزینه هاش پیامک تبلیغاتی هم بود ، درجا انتخابش کردم و با کمال تعجب دیدم زده فعال است! هرچی هم روش کلیک میکردم باز برمیگشت سر جاش!!!!
  اعصابم بهم ریخته بود که یه گزینه دیگه رو دیدم زده ( خدمات مبتنی برخدمات!!) یعنی جدای اون پیامک تبلیغاتی ها ! روی اون کلیک کردم و دیدم بله.. ای دل غافل چقدر خدمات دادن..!
  یکی یکی همش رو غیر فعال کردم و درست شد ، جالبه این گزینه رو اصلا توی منوی ۹۹۹۰ ندیدم! به کی باید بگیم نمیدونم ، این بار ۹۸ تومن قبض ۳ ماه اومده که ۴۵ تومنش برای همین بود !!!!
  ولی اون پیامک های تبلیغاتی خیر… همچنان عین شیر سرجاشه!

  پاسخ

ارسال نظر