سوالات متداول پنل تلگرام

سوالات متداول پنل شبکه های اجتماعی (تلگرام، وایبر ، لاین ، اینستاگرام)

1منظور از پنل چیست؟
منظور از پنل استفاده از سرویس ارسال وایبر به صورت تحت وب است و دیگر نیازی به نصب نرم افزار خاصی بر روی سیستم یا دستگاه وجود نداشته و دسترسی به اینترنت کافی است وارد سامانه شده و با نام کاربری خود Login کرده و درخواست خود را ارسال کنید.
2تفاوت پنل ها در چیست؟
در حال حاضر تفاوت پنل ها در قیمت اولیه و هزینه ارسال هر پیام میباشد و همچنین پنل ویژه و نمایندگی امکان استفاده از وب سرویس را دارا هستند و پنل نمایندگی قابلیت فروش پنل با حداقل قیمت ارسال و تعریف کاربر را نیز دارد.
3آیا محدودیت ارسال وجود دارد؟
محدودیت ارسال به هیچ نوعی وجود ندارد.
4شرایط استفاده از پنل چگونه است؟
شما با کلیک بر روی دکمه ی سفارش آنلاین و پر کردن فرم ثبت نام و پرداخت مبلغ به صورت آنلاین بلافاصله با دریافت نام کاربری و کلمه عبور بر روی موبایل خود قادر به استفاده از پنل بوده و میتوانید در همان لحظه ارسال های خود را شروع کنید.
5آیا پس از خرید پنل نیاز به خرید خط هم هست؟
خیر، فقط کافی است پنل را سفارش دهید و سپس ارسال خود را بر روی پنل خود قرار دهید و نیازی به خرید یا تعویض خط ندارید.
6تفاوت پنل تحت وب شما با نرم افزارهای ارسال وایبر موجود در بازار چیست؟
نرم افزارهای موجود در بازار محدودیت ارسال دارند و معمولاً پس از ۱۰۰ عدد ارسال وایبر مسدود میشوند. اما با استفاده از پنل تحت وب محدودیت ارسال وجود نداشته و نیازی به تعویض خط وجود ندارد زیرا با استفاده از وب سرویس موجود در پنل ، ارسال ها به صورت انبوه ، با حجم بالا و بدون تعویض خط انجام میشود.
7آیا بانک شماره تلفن بر روی پنل قرار دارد؟
بله کلیه پنل ها دارای بانک شماره های همراه اول و ایرانسل کل کشور به تفکیک کد پستی ، منطقه ای و حتی بانک مشاغل میباشد.
8آیا امکان درج و ذخیره شماره تلفن های خاص کاربر وجود دارد؟
بله ، کاربر میتواند با استفاده از منوی دفترچه تلفن ، شماره تلفن های خود را بصورت تکی یا گروهی و حتی فایل Excel وارد و در مجموعه هایی که قبلا ایجاد کرده اید ذخیره نموده تا در مواقع مختلف از آنها استفاده نماید.
9 آیا همه شماره های فعال در کشور وایبر دارند؟
خیر، پنل به تمام شماره های انتخابی از سوی کاربر پیام ارسال میکند . پس از اتمام ارسال ها ، تعداد وایبری ها مشخص میشوند که سامانه بصورت خودکار ارسال های غیر وایبری را محاسبه و هزینه ی آنها را به پنل مرجوع مینماید.
10چگونه اطمینان حاصل کنیم که ارسال ها انجام شده است؟
پس از گذشت ۲۴ ساعت از اتمام ارسال ها، امکان گزارشگیری وجود دارد . در هر گزارش مشخص شده است که به چه شماره هایی ارسال صورت گرفته و چه شماره هایی دارای سرویس وایبر بوده اند.
11یکی از مزایای موجود در پنل ویژه و نمایندگی امکان استفاده از وب سرویس است یعنی چه؟
با استفاده از وب سرویس میتوانید بر روی نرم افزارهای ارائه شده در مجموعه خود همانند اتوماسیون و … امکان ارسال وایبر را برای کارکنان خود فراهم کنید و دیگر نیازی به ورود جداگانه به پنل ندارید.