هدف از داشتن شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکار خانگی

بسیاری از افرادی که مشاغل مستقر در خانه را شروع می‌کنند می‌خواهند رئیس خود باشند. آن‌ها نمی‌خواهند نگران هزینه‌های اجاره دفتر، پرداخت قبوض آب و برق و سایر هزینه‌های مشابه که بر کسب‌وکار آن‌ها تأثیر می‌گذارد، باشند در این مطب سعی کرده‌ایم که هدف از ایجاد و داشتن شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکار خانگی را بیان کنیم.

چرا باید از شبکه‌های اجتماعی برای مشاغل خانگی استفاده کرد؟

اگر شما هم مشاغل خانگی دارید می‌توانید با استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی خدمات و محصولات خود سود بسیاری ببرید. علاوه بر این با استفاده از این منابع می‌توانید هزینه‌های خود را تا حد‌ممکن پایین نگه دارید. به سه دلیل زیر نگاهی بیندازید که کسانی که مشاغل مستقر در خانه خود را اداره می‌کنند باید از رسانه‌های اجتماعی برای رشد و پیشرفت مشاغل خود استفاده کنند و از مزایای شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکار خانگی بهره‌مند شوند.

شبکه‌های اجتماعی کاملاً رایگان است

به‌راحتی و بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانید صفحه‌ای را با اینستاگرام، فیس‌بوک یا توییتر (یا دیگر شبکه‌های معروف) راه‌اندازی کنید و ابزارهای زیادی در این شبکه‌ها ارائه شده است که استفاده از آن‌ها نیز 100٪ رایگان است. پتانسیل بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بسیار زیاد است و شما می‌توانید با کمک شبکه‌های اجتماعی خدمات و کسب‌وکار خود را به سطح بالاتری برساند. شما پست می‌کنید، مردم آن را دوست دارند، آن‌ها به دوستانشان می‌گویند و این چرخه ادامه پیدا می‌کند. آن‌ها حتی می‌توانند شما را به دیگران معرفی می‌کنند و از آنچه به مخاطب پیشنهاد می‌کنید تعریف و تمجید می‌کنند.

شبکه های اجتماعی سریع و مؤثر هستند

شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکار خانگی نه‌تنها شکلی رایگان در بازاریابی است، بلکه سریع و بسیار مؤثر است. به این فکر کنید که میلیون‌ها نفر هر روز از این اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند. آن‌ها برای سرگرمی، یادگیری و به‌اشتراک‌گذاری می‌آیند. تصور کنید که فقط 5 نفر مجدداً چیزی را که شما پست کرده‌اید و 5 نفر دیگر با 5 نفر دیگر به اشتراک می‌گذارند و غیره. این به‌سرعت پست شما را پخش می‌شود. هنگامی که صاحب مشاغل خانگی هستید، مطمئناً این بازاریابی سریع و مؤثر به دردتان می‌خورد.

شبکه‌های اجتماعی به برندسازی نام شما کمک می‌کنند

اگر شغل خانگی دارید، افراد زیادی از وجود شما آگاه نیستند. به‌هرحال هیچ مکان فیزیکی فروشگاهی وجود ندارد که بتوانند با آن برند شما را ببینند. با استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکار خانگی می‌توانید به‌راحتی برای خود و کسب‌وکار خود برندسازی کنید. این یک‌شکل مؤثر از بازاریابی است که به سود بسیار زیاد صاحبان مشاغل کوچک کمک کرده است و شما می‌توانید نفر بعدی باشید که نتایجی را مشاهده کنید که شبکه‌های اجتماعی مؤثر می‌توانند برای شما ایجاد کنند.

شبکه‌های اجتماعی کلیدی برای کسب‌وکار خانگی

تعداد گسترده‌ای از شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که یک کسب‌وکار می‌تواند برای افزایش فروش خود استفاده کند، اما برای رسیدن به اهداف خود نیازی به حضور در هر یک از آنها ندارد. هر پلتفرم دارای یک نوع محتوای خاص، هدف و مخاطب خاص است و شش مورد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم به‌عنوان مناسب‌ترین گزینه برای انتخاب مشاغل شناخته می‌شوند.

 • اینستاگرام

مشاغل دارای جذابیت بصری قوی می‌توانند به رشد عالی (افزایش تولید و فروش از طریق منابع خود) در ا دست یابند. این پلتفرم متعلق به فیس‌بوک فضا را برای مشاهده محصولات قبل از خرید برای مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کند و Instagram Stories برای مشاغلی ایده‌آل است که می‌خواهند حس‌وحال انسانی به بازاریابی خود اضافه کنند. علاوه‌براین، یکی از قدرت‌های اینستاگرام در هشتگ‌ها نهفته است که می‌تواند به پرورش این موضوع کمک کند برای یادگیری اینستاگرام و تکنیک‌های آن به مقاله‌ی «آموزش اینستاگرام: چگونه فالوور و لایک بیشتری داشته باشیم؟» مراجعه کنید.

 • فیس‌بوک

فیس‌بوک همچنان یکی از پرکاربردترین شبکه‌های اجتماعی است. درعین‌حال، این شبکه اجتماعی برای ایجاد محتوا، ایجاد ترافیک وب و تبلیغات فرصت خوبی فراهم می‌کند. با استفاده از بستر تبلیغات دیجیتالی فیس‌بوک که البته در کشور ما فعال نیست، مشاغل می‌توانند مستقیماً کسانی را که به‌احتمال زیاد تمایل و آمادگی لازم برای خرید محصولات یا خدماتشان دارند را هدف قرار دهند. علاوه بر این، فیس‌بوک از طریق سرویس Marketplace خود امکان ادغام کسب‌وکار آنلاین و معاملات تجاری را فراهم می‌کند.

 • تیک‌تاک

TikTok یک پلت فرم جدیدتر است که در بین نسل‌های جوان، جذابیت گسترده‌ای را کسب کرده است. صاحبان مشاغل می‌توانند از TikTok استفاده کنند و در این زمینه از محتوای خود استفاده کنند و محتوایی ایجاد کنند که هدف آن آموزش و توانمندسازی مخاطبان است.

 • یوتیوب

مانند فیس‌بوک، یوتیوب همچنان یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های اجتماعی جهان است و بالغ بر میلیاردها تبلیغات دارد. با استفاده از این بستر، صاحبان مشاغل می‌توانند فیلم‌هایی با فریم طولانی‌تر را برای اطلاع از موضوعات مرتبط به اشتراک بگذارند و می‌توانند با افزودن کلمات کلیدی در عناوین، توضیحات و تگ‌های ویدئو، محتوای متمرکز و سئو شده ایجاد کنند.

 • پینترست

Pinterest یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های اجتماعی در جهان برای خانه‌دارها، آشپزها، عروس‌های آینده و شیک‌پوشان است. برندهایی که این مخاطبان و صنایع را تأمین می‌کنند می‌توانند در Pinterest موفق شوند.

 • توییتر

توییتر یک پلتفرم است که امکان پیگیری سریع مشتریان با شما را آسان می‌کند. برندها با ارسال مطالب کوتاه و قابل به‌اشتراک‌گذاری در قالب ویدئو، تصویر یا متن با کمتر از 280 کاراکتر، مخاطبان جذاب توییتر را ایجاد می‌کنند. مانند اینستاگرام، مشاغل می‌توانند از هشتگ در توییتر برای ایجاد آگاهی از برند، رشد دسترسی آنها، تعامل بیشتر و جذب دنبال‌کنندگان بیشتر استفاده کنند.

جوانب مثبت و منفی استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکار خانگی

مزایای استفاده از شبکه‌های اجتماعی

 • مصرف‌کنندگان درگیر را افزایش می‌دهد.
 • منبع بازاریابی رایگان است.
 • باعث آگاهی و فروش می‌شود.

معایب استفاده از شبکه‌های اجتماعی

 • می‌تواند وقت‌گیر باشد.
 • ممکن است پست‌ها را از دست بدهید.
 • نیاز به نگهداری دقیق برند دارد.

مزایای استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارها

 • مصرف‌کنندگان درگیر را افزایش می‌دهد: برند با حضور اجتماعی در جایی که افراد هستند (به‌صورت آنلاین) با مصرف‌کنندگان مستقیا دیدار می‌کند و با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند. ارسال محتوای قابل اشتراک، توانایی دستیابی به مشتریان ناشناخته و مخاطبان جدید را افزایش می‌دهد.
 • منبع بازاریابی رایگان است: شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی اساساً منابع رایگان برای مشاغلی هستند که می‌خواهند محصولات خود را به طور گسترده به اشتراک بگذارند. بدون پرداخت هزینه به تبلیغات پولی، صاحبان مشاغل می‌توانند یک استراتژی فروش در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنند که هزینه آن 0 ریال است تا مخاطبان خود را افزایش دهند.
 • باعث افزایش آگاهی و فروش می‌شود: شبکه‌های اجتماعی می‌توانند در صورت استفاده مؤثر مشاغل، به آگاهی و درآمد کمک کنند. ایجاد محتوا اقتدار نام برند را ایجاد می‌کند، درحالی‌که فراخوان‌های جذاب (CTA) فروش را افزایش می‌دهد.

معایب استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارها

 • ممکن است وقت‌گیر باشد: بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی ممکن است شما را ملزم کند که هرچه بیشتر وقت خود را برای ایجاد محتوای جالب و جذاب برای جلب رضایت مخاطبان موجود و جذب کاربران جدید اختصاص دهید. این بدان معناست که شما باید پست‌ها را حداقل به‌صورت روزانه یا هفتگی برنامه‌ریزی کرده و برای اطمینان از کارایی، آنها را ردیابی کنید.
 • ممکن است پست را از دست بدهید: شاید زیان‌آورترین کاری که باید هنگام استفاده از شبکه‌های اجتماعی انجام شود، نادیده‌گرفتن پست است. یک حضور اجتماعی ناچیز می‌تواند مصرف‌کنندگان بالقوه‌ای را که از شبکه‌های اجتماعی برای تصمیم‌گیری در خرید استفاده می‌کنند باز دارد و به نوبه خود آنها را به سمت یک رقیب سوق دهد.
 • نیاز به نگهداری دقیق از نام برند دارد: شبکه‌های اجتماعی حامل مشتری و برند و پیام تجاری شما هستند که توسط میلیون‌ها کاربر اجتماعی، دقیق موشکافی می‌شود. اگر انتقاداتی مطرح می‌شود، برندها باید برنامه مدیریت بحران داشته باشند.

چگونه می‌توان با رسانه‌های اجتماعی مشاغل خانگی خود را ارتقا داد

چگونه می‌توان با رسانه‌های اجتماعی مشاغل خانگی خود را ارتقا داد

شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی می‌توانند یک خروجی بسیار سودمند برای آگاهی و فروش برند باشند. نکات زیر می‌تواند به شما کمک کند تا از شبکه اجتماعی انتخابی خود نهایت استفاده را ببرید.

با هماهنگی ذهنی مطلب ارسال کنید

وقتی صحبت از شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکار می‌شود، ارسال با تکرار منظم یک روش اساسی برای دستیابی به مصرف‌کنندگان فعلی و جدید است. طبق تحقیقات سازمان مشاوره تجاری غیرانتفاعی اسکور، 77٪ از مشاغل کوچک در جهان فقط از رسانه‌های اجتماعی برای تسهیل بازاریابی و فروش استفاده می‌کنند؛ بنابراین اگر در یک فضای کاملاً اشباع نشده پست ارسال می‌کنید، ممکن است محتوای شما به تعداد بسیار کمی از کاربران برسد و بنابراین تأثیر کمی بر مخاطب و رشد درآمد شما داشته باشد.

تلاش کنید مکالمه ایجاد کنید

قدرت افزایش فروش از طریق شبکه‌های اجتماعی از روابط حاصل از تعامل و مکالمه پیرامون پست‌ها حاصل می‌شود. مشاغلی که گفتگویی ایجاد می‌کنند، در مقایسه با کسانی که حضور اجتماعی برجسته و قابل اعتمادی ندارند، بیشتر در دسترس مصرف‌کنندگان است.

محتوای اجتماعی باید با چالش‌های روزمره مصرف‌کننده صحبت کند و به آن پاسخ دهد، زیرا منبع پشتیبانی برای افراد و قابل‌اعتماد است.

تنها به رشد رایگان اعتماد نکنید

تبلیغات پولی یکی از روش‌های استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای برند است، اما این تنها راه رشد نیست. اکثر فعالیت‌های اجتماعی یک کسب‌وکار باید بر رشد عالی متمرکز باشد که ناشی از ارسال محتوای اصلی، تعامل با مشتریان و گهگاه اشتراک مجدد پست‌های جالب و مرتبط دیگران است. پروفایل اصلی اجتماعی یک کسب‌وکار نیاز به محتوای متفکر و منظم دارد. تبلیغات پولی می‌تواند کاربران را به پروفایل هدایت کند تا حضور آنان را برجسته کند.

گفتگو و اشتراک‌پذیری

میلیون‌ها مشتری وجود دارد که هر روز در شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار می‌کنند. یک کسب‌وکار می‌تواند باتکیه‌بر مکالمات آنها و به اشتراک گذاشتن برداشت‌های خود در موضوعات مرتبط، با آنها صحبت کند. بعلاوه، ارسال محتوای تولید شده توسط کاربر، جلوه‌ای شخصی به تلاش‌های انجام شده برای بازاریابی می‌بخشد.

کلام آخر

استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای تجارت به منزله ترسیم اهداف اجتماعی شما، انتخاب یک یا دو شبکه اجتماعی و ارسال مداوم پست برای ایجاد حضور برند شما است. محتوا باید با مصرف‌کنندگان صحبت کند و محصولات را به‌عنوان مناسب‌ترین گزینه برای برآوردن نیازهای آنها به نمایش بگذارد. انتخاب بسترهایی که به بهترین وجه مناسب کسب‌وکار شما باشند و پیروی از دستورالعمل‌های ارائه شده که در این مقاله ذکر نمودیم، می‌تواند تفاوت بین ازدست‌دادن فروش و به‌دست‌آوردن مشتری جدید باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه مقاله‌های بعدی را مطالعه نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *