چگونه می‌توانیم یک سایت فروشگاهی خوب داشته باشیم؟


مهم نیست که مدتی است سایت فروشگاهی خود را دارید یا تازه ماجراجویی خود را با تجارت الکترونیکی آغاز می‌کنید، موفق نخواهید شد مگر اینکه بتوانید مشتری‌ها را به تجارت الکترونیکی خود جذب کنید. البته به نظر می‌رسد گفتن این کار ساده‌تر از انجام کار است. ممکن است دستیابی به کاربران برای یک فروشگاه آنلاین بسیار دشوار و وقت گیر باشد، اما با حوصله و کمی پشتکار به راحتی می‌توانید یک سایت فروشگاهی خوب و مناسب داشته باشید.
ممکن است از خود بپرسید چگونه مشتری‌های بیشتری به سایت فروشگاهی خود جذب کنیم؟ برای کمک به حل این مشکل راهکارهای موثری وجود دارد که به شما کمک می‌کند بدون صرف بودجه هنگفت، مشتری‌های زیادی را بدست آورید.

یک فروشگاه زیبا

اولین کاری که باید انجام دهید این است که از خود بپرسید آیا وب سایت فروشگاهی شما جذاب است یا خیر. طراحی یک فروشگاه آنلاین بسیار مهم است، زیرا اگر مناسب نباشد، مشتریان فراوانی جذب آن نخواهند شد. باید توجه داشته باشید که تصمیم خرید کاربر معمولاً فقط پس از 3 ثانیه در وب سایت شما گرفته می‌شود، بنابراین این اولین برداشت است که بسیار پراهمیت است. اگر مشتریان آن را دوست نداشته باشند، هیچ چیز نمی‌خرند و دیگر برنخواهند گشت. داشتن یک وب سایت فروشگاهی خوب، بعنوان نمایندگی آن فروشگاه است، به همین دلیل است که باید زیبا و حرفه‌ای باشد، به خصوص اگر محصولات فروخته شده بسیار زیبا باشند. اگر مشتری به دنبال یک لباس برجسته باشد و با یک وب سایت نادیده گرفته شده و زشت روبرو شود، او عقب خواهد رفت. مشتریانی که هزاران فروشگاه آنلاین برای انتخاب دارند، فروشگاهی را انتخاب می‌کنند که طراحی‌شان مدرن‌ترین و زیباترین باشد و دلیل این امر ساده است، معمولاً فروشگاهی را انتخاب می‌کنند که زیبا، قابل اطمینان‌تر و قابل اعتمادتر است.

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی یکی از کانال‌هایی است که امکان تبلیغ رایگان شما را فراهم می‌کند. مطمئناً برای تبلیغات در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، باید هزینه پرداخت کنید، اما صرفاً حضور در آن رایگان است و این می‌تواند مزایای زیادی را نیز به همراه داشته باشد. رمز موفقیت در شبکه‌های اجتماعی ارائه محتوای شگفت‌انگیز است. شما باید جالب و برجسته باشید، به طوری که مردم بخواهند شما را دنبال کنند. اگر موفق به انجام این کار شوید، یک آژانس بازاریابی عالی و بدون هیچ‌گونه هزینه مالی خواهید داشت.

برای جذب مشتری با استفاده از رسانه‌های اجتماعی چه کارهایی باید انجام دهید؟

به طور منظم در سایت فروشگاهی خوب خود پست بگذارید حداقل به صورت روزانه، بنابراین مشتریان نمی‌توانند شما را فراموش کنند (اما نه به هر قیمتی، اگر فقط به همین دلیل پست می‌کنید، ممکن است اثر معکوس داشته باشد)

 1. کاربران خود را درگیر کنید: از آنها سوال کنید، به نظرات آنها پاسخ دهید، سعی کنید توجه آنها را به خود جلب کنید.
 2. بهترین کانال‌ها را برای مشاغل خود انتخاب کنید، اما همیشه بر روی فیس‌بوک و Pinterest تمرکز کنید
 3. از گرافیک استفاده کنید: پست های دارای عکس معمولاً 50٪ بیشتر از بقیه موارد، دیگران را درگیر می‌کنند، همچنین می‌توانید اینفوگرافیک را در مورد آن بررسی کنید.

مراقبت از مشتری در یک سایت فروشگاهی خوب

مورد دیگری که به شما در جذب بسیاری از کاربران کمک می‌کند، مراقبت از مشتری برجسته است.
همیشه به یاد داشته باشید، هیچ تبلیغی بهتر از مشتریان راضی وجود ندارد.
تجربه خرید در سایت فروشگاهی خوب خود را قابل توجه کنید، البته فقط به روشی مثبت.
یک تحقیق بیان به ما نشان می‌دهد که اگر به سرعت به سوالات یا نگرانی‌های مشتری رسیدگی نشود، 45٪ از مصرف‌کنندگان معامله آنلاین را کنار می‌گذارند، این بدان معنی است که اگر می‌خواهید مشتری جذب کنید، باید به تمام نظرات و سوالات آنها در اسرع وقت پاسخ دهید که رمز موفقیت در این موضوع است که می‌تواند در داشتن یک وب سایت فروشگاهی کمک شایانی کند. بنابراین، به یاد داشته باشید هرگز تأثیر مراقبت از مشتری را دست کم نگیرید. تحقیقی که انجام شد نشان داد که 70٪ از تجارب خرید بر اساس احساس مشتری است. همانطور که مشخص شد، این خود محصول یا تبلیغات نیستند که کلیدی هستند، این خدمات مشتری است و وظیفه شما ساده نیست.

سایت فروشگاهی خوب و تبلیغات

چگونه می‌توانید با فروشگاهی اینترنتی، از تبلیغات آنلاین برای جذب مشتری استفاده کنید؟

 1. یک ایده: ارائه حمل و نقل رایگان به مشتریان است.

  بسیاری از فروشگاه‌ها، حمل و نقل رایگان به مشتریان خود را پیشنهاد می‌دهند و به نظر موفق هستند، درنتیجه تعداد خرید در وب سایت فروشگاهی آن‌ها به میزان قابل توجهی رشد می‌کند، زیرا هزینه حمل‌ و نقل یکی از دلایل اشتیاق مشتریان از خرید است. برخی از فروشگاه‌ها حمل و نقل رایگان را با یک قیمت عجیب ارائه می‌دهند، به عنوان مثال فقط برای کسانی که بیش از اندازه هزینه می‌کنند.

 2. این یک روش عالی برای تحریک مشتریان برای خرید محصولات بیشتر است، در نتیجه شما نه تنها ارزش ویژه‌ای می‌دهید که مشتری از آن قدردانی کند، بلکه فروش بیشتری نیز ایجاد می‌کنید.
 3. روش دیگر توزیع کوپن تخفیف است.
  شما می‌توانید آنها را به مشتریان جدید بدهید، بنابراین آنها انگیزه‌ای برای اولین خرید خود دارند. همچنین توصیه می‌شود با ارائه پیشنهادی ویژه به مشتریان وفادار، آن ها را جذب خود کنید. مثلاً: “با خرید دوم، دریافت سوم به صورت رایگان است” یا “مورد دوم 30٪ تخفیف”. همه اینها باعث می‌شود مشتری‌های شما احساس خاصی داشته باشند و آنها را ترغیب می‌کند تا از سایت فروشگاهی شما خرید کنند.
 4. بازاریابی از طریق پست الکترونیکی:

این یک راه حل ارزان و موثر برای جذب مشتری است. یک نظرسنجی نشان داده است که 54٪ از مردم نگرش مثبت‌تری نسبت به شرکت‌هایی دارند که برای آنها ایمیل ارسال می‌کنند. علاوه بر این، 71٪ از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که هنگام خرید همیشه ایمیل‌هایی را که یک شرکت برای آنها ارسال می‌کند به خاطر می‌آورند. این نتایج اهمیت بازاریابی ایمیل را تأیید می‌کنند و مشتریان به راحتی می‌توانند از وب سایت فروشگاهی خرید کنند.

سخن آخر:

اگر از قبل در فیس‌بوک، یک کانال محبوب YouTube یا یک وبلاگ وردپرس، هزاران بازدیدکننده را دنبال می‌کردید، پس می‌توانید به درستی برای طراحی فروشگاهی اینترنتی خود اقدام کنید. شما هنوز هم به ابزاری برای لیست محصولات خود برای فروش و پردازش و پرداخت نیاز دارید که به راحتی می‌توانید آن‌ها را در سایت خود تهیه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.