زیردامنه; مزایا و معایب


زيردامنه چيست؟

زیردامنه یا subdomain , پسوند نام دامنه اصلی که مي توان به آدرس يا IP سايت و پوشه ها در حساب ميزباني هدایت کرد. زیردامنه ,  زیر مجموعه ای از دامنه اصلی است که یکی از کاربردهای آن ارائه آدرس ها و انشعابات متعددی از دامنه اصلی می باشد براي مثال : با ايجاد زيردامنه براي تصاوير که در سايت به نام “pics” است علاوه بر اينکه از طريق  www.partaweb.com/pics URL صفحه در دسترس است ميتوان با www.pics.partaweb.com  نيز به این صفحه دسترسی داشت . امکان ایجاد ۱۰۰ زير دامنه برای یک دامنه اصلی وجود دارد.

يک دليل استفاده از زير دامنه در سايت , ارائه خدمات به مناطق مختلف :

شما مي توانيد با استفاده از زيردامنه براي مناطق مختلف با محتواي منحصرد به فرد هر منطقه به راحتي از سايت خود دسترسي ايجاد کنيد.
براي مثال : اگر شما يک فروشگاه حيوانات خانگي داشته باشيد و مي خواهيد براي ۵ شهرستان مختلف آدرس مخصوص ايجاد کنيد؛ مي توانيد براي وبسايت خود زير دامنه هايي براي هر شهرستان ايجاد کنيد.

مزايا و معايب استفاده از زيردامنه :

مزايا

  • سازماندهی آدرس های ایمیل به تفکیک هر بخش  که در شرکتها و موسسات بزرگ کاربرد دارد. یعنی درصورت ارائه این سرویس توسط شرکت هاستینگ، از هر زیر دامنه به عنوان یک آدرس ایمیل نیز استفاده شود. مانند  [email protected] . نکته دیگر اینکه ذخیره و به خاطر سپردن زیردامنه آسانتر از URL های طولانی است و کاربران می توانند از طریق نام زیردامنه های مرتبط، به بخش مورد نظر خود راهنمایی گردند.
  • بهينه سازي محلي هر صفحه , هر زيردامنه مي تواند براي خود يک بخش باشد هر صفحه از اين بخش به طور خودکار به کسب و کار خود مي پردازد و اين امر به سئوي آن بخش کمک خاصی مي کند.
  • ترويج اصلي دامنه , هر زيردامنه , پسوند دامنه اصلي است و ترويج زيردامنه در واقع ترويج دامنه اصلي است که تمام محصولات و خدمات در آن مي باشد و با این کار سایت بیشتر مورد بازدید قرار می گیرد.

معایب

  • هزينه ميزباني اضافي , هر زيردامنه نياز به فضاي ميزباني دارد در نتیجه داشتن زير دامنه هاي متعدد مي تواند هزينه ميزباني را افزایش دهد.
  • دشواری ایجاد و مدیریت آن , بخاطر اینکه هر زیزدامنه یک بخش جداگانه به حساب می آید نیاز به محتوای خاص خود دارد و مدیریت آن محتوا از وبسایت اصلی ممکن نیست و باید به کنترل پنل مخصوص زیردامنه رفته و محتوای آن را مدیریت کرد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران پارتاوب تماس بگیرید. زیر دامنه; مزایا و معایب

1 دیدگاه

  • سلام روزتون بخیر
    ببخشید وقتی ما برای هرشهر بیاین یه زیردامنه بزنیم چطوری مختص هرفرد همون زیردامنه مربوطه رو بهش نمایش بدیم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.