کاربرد صفحه ۴۰۴


صفحه ۴۰۴ چیست؟

خطای ۴۰۴ از رایج ترین خطاها هنگام مشاهده سایت توسط کاربران است و زمانی رخ می دهد که صفحه ای از سایت که کاربر درخواست کرده در سایت وجود نداشته باشد. هنگامی که کاربر آدرسی را در سایت تایپ می کند اگر این صفحه در سایت نباشد و یا آدرس آن تغییر کرده باشد با نمایش خطای ۴۰۴ به کاربر نشان می دهد که این صفحه یافت نشد. با ورود به هر صفحه اینترنتی , مرورگر درخواست را به سرور ارسال می کند در صورتی که آدرس مورد نظر یافت شود صفحه در دسترس کاربر قرار می گیرد ولی اگر سرور صفحه را پیدا نکند خطای ۴۰۴ نمایش داده می شود تا کاربر از عدم وجود صفحه مطلع شود. اکثرا صفحه ۴۰۴ یک صفحه سرد و بی روح است , ارتباط گرافیکی مناسب بین صفحه ۴۰۴ و سایر صفحات سایت اهمیت ویژه ای دارد زیرا مواجه شدن با صفحه ۴۰۴ برای کاربر خوشایند نیست و حتی ممکن است کاربر تصور کند که از سایت خارج شده و به صفحه دیگری منتقل شده است برای پیشگیری از این موضوع میتوان هنگام طراحی سایت برای صفحه ۴۰۴ یک طرح گرافیکی مناسب در نظر گرفت و در آن صفحه لینک بازگشت به صفحه اصلی و یا صفحات دیگر را قرار داد تا کاربر دوباره به سایت مورد نظر بازگردد. دلایل عمده ای که باعث بوجود آمدن صفحه ۴۰۴ میشود عبارتند از :

  • حذف صفحات از روی سایت و باقی ماندن لینک آن ها در سایر صفحات وبسایت
  • تغییر آدرس نوشته ها و یا برگه ها در سایت
  • اشتباه کاربر در وارد کردن آدرس

 

همانطور که گفته شد خطای ۴۰۴ کد پاسخی جهت مشخص نمودن , عدم یافته شدن صفحه مورد نظر از طرف سرور می باشد بطور مثال صفحه ای با آدرس partaweb.com/blog بر روی سایت ایجاد شده است و پس از مدتی مدیر سایت تصمیم به تغییر مسیر این صفحه به آدرس partaweb.com/x/blog می گیرد اگر کاربر و یا موتور جست و جو به صفحه با آدرس قبلی دسترسی پیدا نماید با صفحه ۴۰۴ روبرو خواهد شد.

برای داشتن یک سایت حرفه ای با طراحی منحصر به فرد با پارتاوب همراه شوید. همین حالا خدمات طراحی وبسایت خود را به ما بسپارید

صفحه 404

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.